Skip links

Instagram Takip Etmeyenler Nasıl Tespit Edilir? Programlı ve Programsız Yöntemler

Instagram takibi bırakanlar güvenilir yollarla tespit edilebilir. Hesabınızı kimlerin takibi bıraktığınız ya da geri takip etmediğini programlı ya da programsız yöntemlerle tespit edebilirsiniz. Programlı bir yöntem tercih ederseniz güvenilir olduğundan emin olmalısınız.

Güvenilir olmayan bir program kullandığınızda şifrenizi ve hesap bilgilerinizi kötü yazılımlara kaptırabilir ve hesabınızı kaybedebilirsiniz. Üçüncü bir uygulama yöntemi ile telefonunuz hangi işletim sistemine sahip olursa olsun sizi takip etmeyenleri ya da takibi bırakanları tespit edebilirsiniz.

Programı kullanmak için öncelikle telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonra uygulamadan Instagram profilinize direkt olarak erişime izin verirsiniz. İzin verdikten sonra programa tekrar girdiğinizde takip etmeyenler kısmından kimlerin hesabınızı takip etmeyi bıraktığını liste halinde görebilirsiniz. Takibi bırakanlar kısmında olan kişileri siz de hesaplarına girerek takipten çıkabilirsiniz.

Programsız olarak sizi takibi bırakanları bulmak istiyorsanız da bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden biri takipçilerinizle etkileşimde bulunmak ve sizi takip edenleri sürekli olarak kontrol etmektir. Sizi takip etmeyen kişileri tespit etmek için sizin hesabınızdan takip ettiğiniz kişilerin sayfasına giriş yaptığınızda hangi hesapların size geri takip yapmadığını görmüş olursunuz.

Tespit ettiklerinizi hemen orada takipten çıkabilirsiniz. Bu yöntemi kullanırsanız daha fazla zamanınızı almış olur fakat üçüncü uygulamaların hesabınıza erişim gibi sakıncalı olabilecek durumları da yaşamamış olursunuz. Bu yöntemle tüm bilgilerinizi kendinize saklamış olursunuz.

Instagram Takip Etmeyenleri Gösteren Uygulamalar

Takipçilerinizi kontrol altında tutabileceğiniz uygulamalar oldukça pratiktir fakat hesap bilgilerinize erişim sağlamalarına izin verdiğiniz için oldukça dikkatli olmanız gerekir. Instagram takip etmeyenleri bulma programları kullandığınızda izini tamamen kendi iradenizle verdiğiniz için sorumluluk da direkt olarak size ait olur.

Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bazı özellikler sayesinde üçüncü programa gerek kalmadan takipçilerinizi ve sizin takip ettiğiniz hesapları da karşılaştırabilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekir. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra Güvenlik seçeneğine tıklarız. Güvenlik seçeneğinden Verilerine Eriş kısmına tıkladığımızda takip ettiğimiz hesapların ve bizi takip eden hesapların listesine ulaşabiliriz.

Ulaştığımız listeleri yan yana koyduğumuzda sizin takip edip sizi takip etmeyen hesapları tek tek tespit edebilirsiniz. Instagram geri takip etmeyenler bu şekilde tespit edilip takipten çıkılabilir. Karşılaştırmayı Excel programından da kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yöntem yüzde yüz güvenli bir yöntemdir.

Bir başka program kullanacaksanız ve programları Instagram kendisi yayınlamadığı için güvenlik tamamen uygulamanın kendisine bağlı oluyor. Program kullanacaksanız öncelikle daha önce kullanmış kişilerin yorumlarını araştırmanız sizin için faydalı olur.

Bazı kullanıcılar takipçi odaklı çalışırlar ve bu sebeple ilk başta takip edip sonra takibi bırakan hesapların tespiti onlar için önemlidir. Bu tarz programlar kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır. Takipten çıkacağınız hesabı block/unblock şeklinde yapmanız en dürüst yöntem olacaktır.

Instagram Takip Etmeyenleri Ücretsiz Tespit Edin

Sizi takip etmeyenler ya da takipten düşenleri bulmanız için tasarlanan programlar ücretsiz programlardır. Uygulamaları kullandığınızda yalnızca kişileri tespit edebilmek için sizden hesap bilgilerinize erişim isterler. Bu duruma izin verip vermemek de size bağlıdır. Fakat izin vermediğiniz sürece programı kullanamazsınız. Instagram toplu takip bırakma yine bu programlar sayesinde olabilir.

Eğer hiçbir program kullanmadan takip bırakmak istiyorsanız öncelikle sizi geri takip etmeyen hesapları tek tek tespit edip sonra tek tek takipten çıkmanız gerekir. Eğer kurumsal anlamda bir sayfa kullanıyorsanız bu aktiviteler zamanınızı alır ama daha düzenli bir hesap kullanmanızı sağlarlar.

Sizi takip eden kullanıcıları sayfanızda bırakmak ve onlara öncelik vermek daha avantajlı olur. Bu sebeple hedef kitlenizi sizi takip etmeyenlerden temizlemek uzun vadede avantajlı olacaktır. Instagram takip etmeyenler toplu silme özelliği için yine üçüncü kişilerin programlarını kullanmanız gerekir.

Birçok kişi tarafından önerilen programlar internet sitelerinde mevcuttur. Siz de herhangi birini indirip özelliklerini deneyebilirsiniz. Bu programlar hesabınızı geri takip etmeyenler ya da takibi çıkaran kişileri hızlıca bulabilmeniz için tasarlanır ve yalnızca bu hizmeti verir.

Zaman kazandırıcı uygulamalar olduğu için çoğu kişi hesap bilgilerine ulaşılmasına izin verir. Güvenilir bir program sizden yalnızca hesap bilgilerinize erişim ister ve direkt olarak şifrenizi vermenizi istemez. Bu konuda dikkatli davranırsanız kötü yazılımlara rastlamamış olursunuz.

Yorum Yaz

Ücretsiz Takipçi Hilesi